Заготівля лікарських рослин: як, коли та що заготовляти?

Блог Rozkvit

Теплі весняні дні вже на порозі, а отже зовсім скоро розпочнеться наш улюблений сезон - час розпочинати заготівлю лікарських рослин, та перш ніж починати, давайте розглянемо, як робити це правильно.
Нагадаємо, що розпочати власну справу на лікарських рослинах можна кількома способами:
1. Можна займатись вирощуванням лікарських рослин на власній або орендованій ділянці (детальніше ми писали про це в статті за посиланням)2. За наявності ресурсів, можна організувати пункт прийому лікарських рослин у своїй місцевості (детальніше тут)3. Або ж можна самостійно займатися збором та заготівлею лікарських рослин.
От власне про останній варіант сьогодні й поговоримо.
Варто зазначити, що під заготівлею лікарських рослин ми зазвичай маємо на увазі - збір, очищення та сушіння лікарської сировини.Заготовляти можна як культивовані (вирощені власними силами) рослини, так і дикорослі (ті, що ростуть в дикій природі по “власній волі”).
В цій статті більше зупинимося на дикорослих культурах, хоча більшість правил - універсальні та підходять до всіх типів рослин.

Серед найпопулярніших дикорослих видів лікарських рослин в Україні цього року були: 

● бузина● шипшина● кропива● липа цвіт● хвощ польовий● каштан● береза лист та інші.
Багато з цих культур ростуть просто у нас на подвір’ях, біля річок, в лісах, степах, а ми навіть не звертаємо на них увагу. Або ще гірше - намагаємось позбутись їх, вважаючи за “бур’ян”.
Тому, в першу чергу, ми хочемо звернути вашу увагу на те, що для заробітку на лікарських рослинах не потрібно шукати чогось надзвичайного. Достатньо зібрати липовий цвіт, який засипає наші сади, скосити кропиву, проти якої місцева дітвора вже готується підняти свою боротьбу чи зібрати каштани, що встеляють вулиці восени.

Для заготівлі лікарських рослин вам знадобиться:

1. Вивчити природу довкола та зрозуміти, які культури ростуть в великих кількостях біля вас
2. Знайти партнера-клієнта, який надалі буде викупляти у вас всю зібрану сировину
3. Дізнатись сезонність цих культур - коли вони починають дозрівати та коли найефективніше їх збирати (щоб не проґавити ні дня збору)
4. Вивчити правила збирання лікарських рослин - як не пошкодити їх під час збору, яку частину рослини потрібно збирати та в яку тару їх найкраще складати
5. Знайти собі компанію, щоб збирати більше та ефективніше (хоча це не обов’язковий етап:)
6. Вивчити правила зберігання та транспортування для кожної культури
7. Облаштувати місце для зберігання (а в деяких випадках і для природного сушіння лікарських трав - тут в нагоді стане стрих, гараж або звичайний тент на вулиці. Важливо лише, щоб це було добре провітрюване приміщення, куди не попадають прямі сонячні промені)
8. Вчасно розпочати збір лікарських рослин
З багатьма з цих пунктів вам може допомогти надійний партнер, який надалі планує викупляти у вас сировину, а тому максимально зацікавлений в тому, щоб надати вам всю інформацію для якісної заготівлі лікарських рослин.
Одним з таких партнерів може стати проєкт Розквіт компанії Growness Group - одного з 3-ьох найбільших експортерів лікарських рослин в Україні. Щоб зв’язатись з нами - залишіть заявку за посиланням і ми зателефонуємо вам і розповімо усі деталі.

Illustration
Illustration

Можливість реалізаціі лікарських рослин через платформу Rozkvit

Rozkvit — це наш майбутній маркетплейс лікарських рослин.
Ми готуємо зручну дошку оголошень, на якій можна буде максимально швидко та вигідно купити і продати лікарські рослини.Ця платформа значно полегшить вам бізнес, якщо ви вже займаєтесь збором та заготівлею лікарських рослин.Новачкам Rozkvit дасть можливість легко почати свою справу, збираючи лікарські рослини.Ціни можна буде встановити на власний розсуд. Продавців на маркетплейс будемо додавати поступово, тому заповніть, будь-ласка, заявку https://goo.su/beFX і ми внесемо вас у початкові списки публікації оголошень з продажу лікарських рослин.Отримайте своє місце й максимальну вигоду першими.

Підписатись на наш блог

Залишайтесь в курсі найважливіших подій в світі лікарських рослин!

Thank you!

We will contact you shortly

Can't send form.

Please try again later.

Image placeholder

Телефон: +380678825869  +380994879261
https://growness-group.com/rozkvit

м.Івано-Франківськ, Україна