Як заробити на лікарських травах в липні?

Блог Rozkvit

Куплю лікарські трави вигідно — все частіше можна зустріти таке оголошення не тільки на стовпах чи в газетах, але й в онлайн-рекламі, таргетованій рекламі у соцмережах та на віртуальних дошках оголошень, то як трави набули такого шаленого попиту? 40% діючої речовини у найкращих ліках займають екстракти та витяжки лікарських трав, коренів, квітів і, навіть, кори. Косметична галузь все більше переходить на органічні активи. Лише ці дві галузі щороку потребують десятки тисяч тонн лікарських рослин.

Важливі правила збирання лікарських рослин

Growness Group уже 4 роки успішно займається експортом лікарських трав України, тому виділив найважливіше у заготівельному бізнесі:
● збирати лікарські квіти, листя і трави треба тільки в суху погоду і коли вже зійшла роса. Зірвані вологими рослини довго сушаться і часто пліснявіють;● обирати екологічно чисті ділянки подалі від авто- та залізничних магістралей чи підприємств зі шкідливими викидами;● користуватись садовими ножицями, гострим ножем або секатором . Так ви збережете і власні руки, і цілющі рослини;● не брати рослини з ознаками хвороб (деформовані листочки, плями, цвіль, зміна кольору рослини, заражені шкідниками);● зібрані лікарські рослини складати в чисті корзини, ящики, вистелені паперомпочинати сушку врожаю не пізніше, ніж за 2-3 години після збору;● більшість дикоросів росте не чистими чагарниками, а в співтоваристві з іншими видами рослин. Якщо до вашого кошика потрапила не потрібна рослинка, її слід одразу видалити, бо після сушки відсортувати важче;● найкраще сушити лікарські трави у затінку, тому що від прямих сонячних променів корисні сполуки швидко руйнуються. Тому, користі у таких рослинах не буде;● подбати й про вентиляцію, щоб сировина не відсиріла і не запліснявіла;● сушити можна на папері або чистій тканині чи у розвішаних пучках. Цвіт, наприклад, найкраще висихає на рамках з натягнутою марлею. А листя правильно буде розкласти на папері по одному і не забути перевернути після того, як підсохне верхня частина;● правильно висушені квіти й трави зберігають природний колір і легко розтираються у порошок, а корені гарно ламаються.

Illustration

Верхи кропиви

Illustration

Листя берези

Illustration

Цвіт липи

Illustration

Сушена кропива

Illustration

Цвіт бузини

Illustration

Хвощ польовий

Перелік лікарських трав липня

У найспекотніший місяць літа пропонуємо збирати:
● цвіт липи● кропиву● листя берези ● хвощ● цвіт бузини
Липовий цвіт можна зібрати протягом лишень двох тижнів, бо потім він темніє і стає непридатним. Обирайте гілочки з напів розпущеними бутонами або суцвіття, де ще не всі квіточки розпустилися. Збирати разом із приквіткою (напівпрозорим листком біля суцвіття). Липу потрібно сушити протягом 2-3 днів звичайним способом або у сушарці за температури 40-45° десь 7-8 годин. Коли суцвіття стають жовтуватими ламкими і майже не пахнуть, їх можна упаковувати в паперові або бавовняні мішечки для зберігання чи реалізації. Цікаво, що ця лікарська рослина не втрачає свої корисні властивості аж 3 роки.
Кропива у липні цінна не тільки своїм листям, але й цвітом.Тому зрізайте зелену частину стебла разом з листям і цвітом. Якщо місця для сушіння кропиви немає, то можна сушити в духовці при 45°з прочиненою дверцею 2-3 години чи у електросушці протягом 1,5 години. Підготуйте собі шкіряні або товсті господарські рукавиці, одяг з довгими рукавами і садові ножиці аби уникнути опіків.
Листя берези теж збирають у липні, коли настає період вегетації. Зривати листочки з дерева краще всередині дня, тоді і листя сухе і концентрація корисних речовин в ньому максимальна. Можна сушити звичайним способом або в електросушилках при температурі 35–40°. Зберігають березові листочки до 2 років.
Хвощ польовий ідеально збирати в літні місяці, а особливо в липні, коли в його стеблах пік користі. Дуже важливо не переплутати польового хвоща із хвощем лісовим або болотним. Такі хвощі не мають користі, а часом бувають навіть отруйними. Зрізати рослину рекомендовано на висоті 5-10 см від землі. Зберігати хвощ польовий можна до 4 років. Купити хвощ можна в аптеках, на трав'яному ринку, на дошках оголошень або на спеціальних маркетплейсах лікарських рослин. Одним з таких є новий маркетплейс Rozkvit, де ви можете вигідно купити лікарські трави чи навіть продавати, якщо правильно заготовляєте їх. Для цього зареєструйтесь на https://marketplace.rozkvit-agro.com і отримуйте прибуток за свою працю!
Надзвичайно трендовою і цінною зараз є бузина, а точніше її цвіт! Це потужний імуностимулятор, активна діюча речовина якісних противірусних препаратів. Заводи по переробці лікарських рослин Європи, Азії, Австралії хочуть купити сухий цвіт бузини саме з районів, де вона виросла в своїх природних умовах. Для українських збирачів цілющих трав це чудовий шанс гарно заробити. Цвіт чорної бузини збирають, коли ще не всі квіточки суцівіття розпустилися, адже сировина, зібране в кінці цвітіння, темніє. Заготівля квіток бузини зазвичай триває 15-20 днів у картонних коробках. Ще можна сушити в електросушилках при температурі до 50°. Як тільки гілочки суцвіття стають ламкими, їх обмолочують і відділяють квітки від гілочок. Зберігати сухий цвіт бузини можна тільки 2 роки і обов'язково в сухих провітрюваних приміщеннях, бо вона легко вбирає вологу і швидко пліснявіє. Такі лікарські рослини продати радимо одразу після сушки. Тому що є великий попит і складнощі зберігання цього делікатного цвіту.
Дізнатись більш детально про лікарські культури, специфіку їх збору й заготівлі допоможуть менеджери проєкту Rozkvit. Заповніть заявку і ми з Вами зв’яжемось!

Можемо у вас вигідно купити лікарські трави

2224 види лікарських рослин в Україні налічили ботаніки. Лише 10% цих лікарських трав вирощують у спеціалізованих господарствах, решта ー дикорослі ще не культивовані рослини. Цей бізнес досить специфічний, тому в сучасному світі все менше заготівельників лікарських трав. Тобто, ніша не заповнена. А хто ж, як не українці, природжені земле- та природолюби? Це певною мірою складова нашого національного коду, наша історія і традиції. Такий собі український автентичний фріланс. Тому, наша компанія в рамках проекту Rozkvit пропонує кожному почати власну справу по збору та заготівлі лікарських рослин. 
На трав’яний бізнес негативно вплинула коронакриза, минулорічна посуха, особливо – на Півдні України, а тепер ще й війна. Аграріям все важче збирати врожаї у потрібній кількості та якості,а Європа продовжує закуповувати, пропонуючи хороші ціни на лікарські рослини України у таких ж об’ємах, як і раніше. Тому, обравши для себе нішу такого бізнесу, ви допомагаєте нам більше експортувати, а отже розвивати вітчизняну економіку і поповнювати податкові резерви держави! Ваше завдання – вчасно зібрати, очистити та висушити лікарські рослини. А наше завдання – підказати що, коли та як правильно зібрати і купити ці лікарські трави у вас. До речі, заготовляти можна як дикорослі (ті, що ростуть у дикій природі), так і культивовані (вирощені на власних ділянках) рослини. 
Тож чекаємо вас на нашій дошці оголошень: https://marketplace.rozkvit-agro.com

Підписатись на наш блог

Залишайтесь в курсі найважливіших подій в світі лікарських рослин!

Thank you!

We will contact you shortly

Can't send form.

Please try again later.

Image placeholder

Телефон: +380678825869  +380994879261
https://growness-group.com/rozkvit

м.Івано-Франківськ, Україна